Jak wybrać dobre wiertło do granitu?

Jak wybrać dobre wiertło do granitu? Granit to bardzo twarda skała, znajdująca przy tym szereg zastosowań w budownictwie. Z granitów buduje się elementy takie jak bloki i krawężniki, ale też np. dekoracyjne płyty okładzinowe.

Producenci oferują całą gamę wierteł do granitu. Jednym z rodzajów może być Granite MASTER SDS-plus, które cechuje się płytka tnącą z węglika oraz posiadaniem noska centrującego. Dostępne ono jest w różnych wymiarach, od 4, 6 do 8 i 10 mm. W innych modelach dostępne są wiertła dłuższe i o większej średnicy. Te parametry są istotne przy przecinaniu tak twardej skały jaką jest granit.

Polecanym wiertłem do granitu jest wiertło diamentowe, które dodatkowo posiada wyłączniki bezpieczeństwa. Wiertło takie charakteryzuje się niezwykłą precyzją cięcia. Dostępne średnice od 5 do 18 mm. Takie wiertło jest łatwe w użyciu, a przy tym niesamowicie skuteczne.

Jeszcze bardziej profesjonalnym wiertłem jest Wiertło Turbo Tile – z nasypem diamentowym. Zastosowane w nim mechanizmy zapewniają dodatkową ochronę przed niechcianymi ubytkami w obrabianej skale. Zobacz go na https://phuabc.com.pl/wiertla-do-granitu

Wiertło takie powinno mieć także małe tarcie. Wysokiej klasy wiertła kosztują nawet do kilkuset złotych. Jednak cena ta wynagradzana jest długim czasem użytkowania.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii narzędzia i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *