Jaką wiertarkę udarową wybrać?

Okazuje się, że wybranie odpowiedniej wiertarki udarowej nie jest wcale takie łatwe, jak się może wydawać. Wiertarki udarowe wbrew pozorom różnią się od siebie. Na co więc w tym przypadku warto zwracać uwagę?

Wiertarka udarowa jest urządzenie, które skutecznie łączy ruch obrotowy wiertła z ruchem posuwisto-zwrotnym. Ten drugi nazywa się właśnie udarem. Takie uderzenia służą do osłabienia miejscowego struktury materiałów o znacznej twardości. Trzeba jednak wiedzieć, że wiertarka udarowa to pojęcie, którego nie należy odnosić jedynie do jednego typu urządzenia. To bowiem nawa potoczna. Znaleźć można je na stronie http://phuabc.com.pl/wiertarki-udarowe

Typy wiertarek udarowych w dużej mierze różnicuje uchwyt. Warto wiedzieć, że wierteł, które są przeznaczone do pracy z danym typem uchwytu nie da się wykorzystać w innym urządzeniu. Największą popularnością od lat cieszy się klasyczny cylindryczny uchwyt wiertarkowy. Jest on tani, ale często krytykowany, gdyż nie zabezpiecza w odpowiednim stopniu zamocowanego akcesorium. Powszechnie stosowany jest także SDS. Za sprawą tego uchwytu wiertarkę można wykorzystać również jako wkrętarkę, chociaż nie jest to rozwiązanie najbardziej komfortowe. Z myślą o większych elektronarzędziach skonstruowano z kolei system SDS plus.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *